Bílá sobota U Eremita

Protože rostlinná naučná stezka U Eremita je častým cílem výprav turistů a vloni na podzim byla uzavřena, poslali jsme na ni v sobotu svého zvěda. Vrátil se úspěšně zpět, a tak můžeme nabídnout jeho zkušenosti.
Z roztocké strany stezka U Eremita začíná kamenným mostkem. Není tu žádné znamení, že by byla uzavřena. Cestička je průchozí hladce asi do poloviny a pak následují tři menší sesuvy půdy, které je třeba překonat. Pěšina se v nich mírně ztrácí, ale nejde o nic namáhavého. Závěr naučné stezky je už úplně volný.
Po cestě lze najít stopy po obnově a nových úpravách. Hned vlevo za mostem je nové stanoviště č.1 – keřík angreštu srstky. Ten starý vzal za své při stavbě mostku. Je opravena dřevěná lávka zhruba ve třech čtvrtinách cesty.
Na konci naučné stezky je zbytek přetržené červeno-bílé pásky, kterou byla stezka na podzim uzavřena. Díky tomu si nejsme jisti, zda už je nyní oficiálně opět otevřena. Jednotlivé pěšáky žádné nebezpečí nečeká. Kola ani kočárky nedoporučujeme, a to ani při dokonalém stavu stezky.
Zatím na stezce mnoho rostlin nekvete, ale i pohled na pučící listy stromů přináší krásu a vnitřní klid, že je na světě i letos na jaře všechno v pořádku.